Mida teada mustrite kombineerimisel

Erinevat tüüpi mustrid toovad kõrvuti asetsedes teineteist esile ning loovad ruumi põnevust. Kuna mustrite kombineerimisel on kõige suurem oht nendega üle pingutada ning muuta ruum hoopis üleliia kirjuks, siis järgnevalt mõned nõuanded Sulle, et tulemus saaks siiski võimalikult harmooniline.

  • Jäta osad pinnad ruumis ühevärviliseks. See aitab valitud mustritel paremini esile tõusta. Ühevärviliste pindade kasutamine aitab ka vältida seda, et kogu ruum muutuks ühtlaselt kirjuks. Näiteks kirju tapeedi korral kasuta ühevärvilist kardinakangast.
  • Mustrite skaala võiks olla erinevatel pindadel erinev – näiteks suurem triip ühel pinnal kombineeritult  väiksema lillemustriga mõnel teisel pinnal.

  • Erinevate mustrite omavaheliseks sidumiseks kasuta nendes sarnast värvitooni või jälgi, et mingi elemendi toon konkreetsest mustrist haakuks ruumis kasutatavate teiste toonidega.

  • Harmoonilisema tulemuse saavutamiseks kasuta mustreid ruumi erinevates osades. 

  • Keskendu konkreetses ruumi ühele mustri tüübile ning lisa teist tüüpi vaid aktsendiks. Näiteks paned peamise rõhu geomeetrilistele mustritele, millele orgaaniline muster annab vaid aktsenti, või vastupidi.

Toredat katsetamist!

Jaga postitust:

Täiendvärvid

Täiendvärvid on värvirattal üksteise vastas asuvad värvid, mis moodustavad omavahel tugeva kontrasti – nagu roheline ja punane. Täiendvärvide omavaheline kombinatsioon on alati sobiv ning tõmbab

Loe edasi »

Nüansirikas valge. 

Enamik valgeid sisaldab varjundeid erinevatest toonidest, nii külmadest kui soojadest. Valgete nüansid tulevad hästi esile neid kõrvutades, kui võib selguda (täiesti ootamatult), et planeeritud valge

Loe edasi »